Duyurularımız          Duyurularımız          Duyurularımız          Duyurularımız       Duyurularımız

Ana Sayfa

İletişim 0532 435 36 39

     Kampanyalar   Süpürgelik Çeşitleri ve   Montajı

Parkelerinizi  sistre ve  cila  yaptırmak  istiyorsanız  doğru standartlar, doğru fiyat...

Sorularınız

   Uygulama     Standartları

Sözleşme

Fiyat Listesi

Parke Renklendirme Sistemi

  

 

                                                                                                   

                                                                          Özel Bakım Cilası

   Parkeler kullanımlarına, havadan aldığı neme, içerinin ısı değişkenliğine, temizlik malzemelerine ve tarzına, kullanım süresine bağlı olarak bazen çok yıpranmış olabiliyor.

   Örneğin mantarlanma. Yani üzerindeki kararma oranları hem kapladığı alan hem de kararmanın dozu ve çizilmeler; çiziklerin derinliği küçük ve yüzeysel çizilmelerle desteklenerek etrafa yayılması gibi standart eskimenin çok ötesinde boyutlarda yıpranmalar olabiliyor.

    İyi bir usta iyi bir işçilikle bunları sistrelerde azaltabilir. Ama iş bakıma gelince uygulanan standart cilalar yetersiz kalır. özel ve kombine bir uygulama gerekebilir. Solvent bazlı, tiner bazlı cilalar parkenin, ahşabın içine nüfuz edemezler.

   Parke, ahşap bu tip cilaları içine almaz ve ancak zeminin üstünde bir sert tabaka olarak kalırlar. Örneğin taş veya sert bir kül tabağı ya da herhangi bir materyal bu zeminin üstüne düşse çok küçük zerreler halinde cila parçalanır. Çünkü parkenin içine işlememiştir, sadece üstünde kalmıştır.

   Oysa su bazlı cila parkenin içine işler. Astarı da cilası da. Direncini sadece cilanın elastikiyeti, nefes alma özelliği, sertliği oluşturmaz. Aynı zamanda parkenin içine işlediği için ahşapla birlikte bir direnç sağlar.

  Bazen parkelerdeki nem oranı çok yüksektir ve mevsime de bağlı olarak cila uygulamasına başladığınızda daha önce uyguladığımız üç kat macun uygulamasının içine aldığı kısmını kusabilir. Bu tip durumlar hep Özel Bakım Cilası olan kombine edilmiş astarları ve cilaları gerektirir.

   Ayrı bir kategori olarak tanımladığımız Özel Bakım Cilası bu tip parkelerde ve hayvan beslenen evlerde olmazsa olmaz gibidir. Farklı içerikteki farklı görevleri ve yararları olan astar ve cilaları farklı uygulamalarını ve farklı sürelerini dikkate alarak aynı süreç içinde kombine edilmesi birleştirilmesi, nerdeyse zorunludur.

    1-Bu tip parkelerde farklı kalınlıkta daha fazla sistre uygulamalarıyla ahşabı hazırlamaya başlıyoruz.

    2-Mutlaka su bazlı macun uygulaması yapıyoruz. 2 temel macunlama ve 1 tamirat macun uygulaması yapıyoruz. Macunun nem oranını daha düşük düzeyde belirliyoruz.

    3- Astar cila uygulamasını Powerlack astar cilası ile bir kat uyguluyoruz.

    4-ıkinci kat uygulamasını Naturalack su bazlı cila ile yapıyoruz.

    5-Üçüncü kat uygulamasını parkenin nem ve tahribatına bağlı olarak bazen Naturalack su bazlı cila ile bazen solvent bazlı cila ile yapıyoruz.

    6-Dördüncü kat uygulamasını solvent bazlı cila ile yapıyoruz.

    7- Bu uygulama parkenin uzun süreli bakım ve cila ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

     8-Standart uygulamalarla  sorunun çözülemeyeceğini düşündüğünüz parkelerinizi gönül rahatlığıyla kullanmak için Özel Bakım Cilası uygulaması yaptırınız.

  

   

                          ıletişim

 

                  Parke Boyama

                Tik Yağı Uygulama Standardı